NEMO TROPHY 2018

O víkendu 3. – 4. listopadu proběhl na zlínském 50-ti metrovém bazénu tradiční mezinárodní závod v ploutvovém plavání (PP) a rychlostním potápění (RP) NEMO TROPHY 2018.
Akce se konala v Městských lázních Zlín a byla podpořena Fondem mládeže a tělovýchovy města Zlína a Zlínským krajem.
Na startu se představilo více než 130 sportovců z 21 klubů a šesti zemí. Závody měly skvělé obsazení, přijeli seniorští a juniorští reprezentanti z ČR, Polska, Německa, Estonska a mezi jinými i několikanásobný mistr světa a držitel světových rekordů Ádám Bukor z Maďarska, který také předvedl nejlepší výkony dle srovnávacích bodových tabulek CMAS (Mezinárodní potápěčská federace) na tratích 200 a 400 m s ploutvemi na hladině. Druhým v pořadí dle bodů byl sprinter Mazač Martin z Laguny Nový Jičín za výkon na 50m pod vodou a třetím jeho klubový kolega Jakub Kovařík za výkon na 200m RP. Mezi ženami získala prvenství polská závodnice Zuzana Rzepka za výkon na 100PP, Barbora Sládečková z KSP Olomouc si vybojovala druhé místo za výkon z téže tratě a Uhlířová Daniela z UHLOMOST Most obsadila třetí příčku za výkon na 200 BiFi.
Hlavní závod – trať 200m pod vodou stejně jako minulý rok vyhráli Jakub Kovařík a Zuzana Rzepka.
Nejlepším klubem v soutěži klubů NEMO Trophy 2018 se stala Laguna Nový Jičín před KP Olomouc a DHfK Leipzig.
Nejlepší výkony za zlínský klub předvedli Adéla Kneifelová , která si vyplavala jedno třetí a dvě čtvrté místa a Jan Janásek, který získal tři pátá místa.