I. kolo Středoevropské ligy mládeže 2019 – Nový Jičín 16.2.2019

V sobotu 16.2.2019 proběhlo v Novém Jičíně první kolo Středoevropského poháru mládeže v plavání s ploutvemi. Nemo Zlín zde mělo menší výpravu složenou z třinácti finswimmerů. Zejména plavci z mladších kategorií si nevedli vůbec špatně a vyplavali několik medailových umístění. Nejlépe si vedl Lukáš Mlýnek v kategorii E, který zvítězil v disciplíně 50PP a byl druhý na 15/10RP a na 100 Bifi mu těsně utekla medaile. Tomáš Plaček v kategorii E0 má stříbro z 50PP a bronz z 15/10RP, Lucka Pavlíková v E0 byla čtvrtá na 15/10RP. Umístění těsně za stupni vítězů si vyplavali také Daniela Vlčková, Kristýna Družbová a Veronika Khainová. Pro několik závodníků ( Antonie Ondruchová, Marie Mezníková, Adam Pavlík, Tobiáš Tlusták, Kristýna Družbová) to byly první závody, kdy plavali s monoploutví a přes určitou nejistotu se toho zhostili výborně, zejména Kristýna, Adam a Marie. Ještě jsme nezmínili starší závodnice z kat. C. Jana Polášková se objevila po delší pauze opět na závodech a udělala si osobák na 200 PP a zvládla pro holky těžkou disciplínu 50RP, Karolína Dubinová ukázala krásné kotoulové obrátky, se kterými měla problémy a na technice kterých v posledních týdnech pracovala. Celkový dojem z výkonů plavců NEMO v Novém Jičíně byl velmi dobrý. Další závody pro nejmladší ročníky jsou 9.3. ve Žďáru nad Sázavou.