Finále Středoevropského poháru mládeže 2019 – Jastrzebie

V sobotu 14.12. proběhly pro závodníky NEMO Zlín poslední závody v tomto kalendářním roce. Jednalo se o Finále Středoevropského poháru mládeže pro rok 2019 a závody proběhly na 25m bazénu v polském Jastrzebie. Nemo vyslalo do finále 10-ti člennou výpravu složenou zejména z mladších ročníků. A nevedli si vůbec špatně – počtem nejmenší výprava sice získala nejméně bodů do celkového umístění, ale co se týká medailového umístění, obsadila celkově druhé místo a to zejména díky výkonům Oskara Bursy a Lukáše Mlýnka, kteří spolu získali 5 zlatých a 1 stříbrnou medaili. Většina našich závodníků si vylepšila svá osobní maxima v plavaných disciplínách – všichni plavali 50 a 100 PP a 50 BiFi – ale bylo to hodně i o skocích a obrátkách, kde mají naši závodníci ještě dost rezervy. To platí zejména pro ty, co se nedostanou často na tréninky v 25m bazénu. Oskar s Lukášem problémy s obrátkami nemají a zejména časy dosažené Lukášem v PP disciplínách zaslouží absolutorium. Mě osobně se také velmi líbil výkon Michaely Gracové, které po 3 měsících tréninku „vystřihla“ stylově perfektní 50 PP, v BiFi disciplínách by v příštím roce mohli být velmi konkurence schopní Antonie Ondruchová a Jáchym Uchytil.
Přejeme všem závodníkům, trenérům a kustodům závodního družstva krásné prožiti Vánočních a Novoročních svátků. O tréninkových možnostech přes tyto svátky budou závodníci informováni včas svými trenéry. Tréninkový plán bude aktualizován dle venkovních teplot a počasí.