Mikulášský pohár Přerov 2019

V sobotu 7.12.2019 se závodní družstvo NEMO Zlín zúčastnilo 5. ročníku Mikulášského poháru v Přerově. NEMO reprezentovalo 18 závodníků, což byla jedna z největších výprav NEMO za poslední roky. Navíc to byla výprava velmi úspěšná. Stupně vítězů si vyplavali nejen ostřílení Jan Janásek, Filip Kneifel, Kristýna Vlčková, Lukáš Mlýnek a Daniela Vlčková, ale také novicky Antonie Ondruchová a Adriana Polanská. Pochvalu si zaslouží všichni závodníci NEMO, protože většina z nich si výrazně zlepšila osobáky. A pro trenéry je důležité zjištění, že všichni závodníci NEMO jsou schopni závodit se svými vrstevníky v kategorii. Ještě ne vždy je dokáží porážet, ale už je dokáží pořádně „prohnat“ a to je pak musí závodění mnohem více bavit, než když se krčí vzadu ve výsledkové listině. Ukazuje se, že cesta, zvolená o prázdninách, týkající se tréninkové přípravy a úzká spolupráce s Vilémem Čejkou začíná přinášet výsledky. Jedinou kaňkou na závodech byl zlomený prst na ruce Jendy Janáska při dohmatu na 50PP, což byla závěrečná rozplavba individuálních závodů, kromě štafet.