1.kolo MSLM ve Zlíně

V sobotu 25. ledna 2020 proběhlo na zlínském 25m bazénu první kolo Moravsko-Slezské ligy mládeže pro rok 2020. Protože se plavalo doma, tak až na pár výjimek způsobených nemocí či rodinnými záležitostmi se zúčastnili všichni naši závodníci kategorií E, D a C.
Nejvíce se dařilo nejstarším a nejzkušenějším závodníkům, i když i oni pod tlakem pohledů svých rodičů a prarodičů občas udělali chybičku. Nejlépe si vedla Kristýna Vlčková, která vyhrála 400PP a byla druhá na 200 BF a také Lukáš Mlýnek, který přestože přestoupil od ledna mezi starší závodníky do kategorie D, dokázal na trati 200 BF vyplavat druhé místo a byl třetí na 100 PP. Po hříchu to však byla jediná medailová umístění NEMO v tomto kole MSLM.
Musíme pochválit závodníky, kteří si výrazně zlepšili svá osobní maxima jako Jáchym Uchytil ( 4. místo na 400PP a 5. místo na 200 BF v kategorii C), Adélu Žaludkovou, Rozalii Santo, Žofii Čadovou, Annu Marii Ondruchovou a holky Bartušovy. Někteří plavali své první závody jako Michaela Daníčková, Adéla Hanačíková nebo Klára Družbová, tam nemáme zatím porovnání.
Další kolo MSLM je za tři týdny (15.2.) v Novém Jičíně a trenéři pod vedením Viléma Čejky budou určitě pracovat na zlepšení plavecké techniky a obrátek.