Velká cena Přerova 2020

V sobotu 18.1.2020 se část závodního družstva NEMO Zlín účastnila prvních závodů v tomto roce. Do Přerova se sjelo přes 240 závodníků ze skoro dvacítky klubů z ČR a Slovenska. Byly trochu obavy, zda se podaří závody časově zvládnout tak jak byly naplánovány dle propozic. Zkušená obsluha časomíry a dobrý hlasatel nakonec tyto obavy rozptýlili a tak snad kromě rozplavání, kdy na takový počet závodníků a šestidráhový bazén je 30 minut na rozplavání opravdu nedostatečná doba, proběhly závody v pohodové atmosféře.

Výkony závodníků odpovídaly této fázi přípravy, někteří však mile překvapili. Nejlepších výsledků dosáhli nejzkušenější a nejstarší závodníci. Dan Polášek vyhrál 200 PP v solidním čase pod 1:33 a byl celkově druhý na 400 BiFi. Adéla Kneifelová si zatrénovala ve Zlíně přes Vánoce a využila možnost toho si vyzkoušet, na jaké výkony to bude stačit. Trochu zadrženě zaplavala 50RP, ale stačilo to na 3. místo a tak zřejmě „chytla slinu“ a na 50 a 100 PP byla dvakrát druhá v pěkných časech jen těsně za reprezentantkou ČR v těchto disciplínách Adélou Švomovou. A to padesátku prohrála až v posledních metrech. Filip Kneifel plaval poprvé v kategorii B. Na medailové umístění to zatím nebylo, ale výrazné zlepšení ve všech disciplínách (kromě 50 RP) je slibným signálem do budoucna. Kristýna Vlčková si lehce vylepšila osobáky v delších disciplínách, na 200 PP to nakonec dokonce stačilo na 3. místo v kategorii. Příjemně překvapil Jáchym Uchytil, kdy v disciplíně 50RP, ze které měl největší strach, doplaval poprvé v životě pro „placku“ a byl třetí v kategorii C v krásném osobáku. Osobáky si výrazně zlepšil i ve všech svých dalších startech. Karolína Dubinová si výrazně zlepšila osobák na 100 BiFi a pomalu se začíná přibližovat svými výkony na úroveň závodnic ve své kategorii.

V mladších kategoriích na bednu nikdo nedosáhl. Je to způsobeno zejména přechodem do starší kategorie u Daniely Vlčkové a Kristýny Družbové a obě závodnice si pro PP disciplíny budou muset najít vhodnější monoploutve. Kikina si sice udělala osobáky ve všech startech, ale zlepšení bylo vždy jen velmi mírné, Dany se podařilo udělat si osobák jen na 50 BiFi. Tonička Ondruchová plavala jen BiFi disciplíny a na 50 a 100 metrů se lehce zlepšila. Musí však zapracovat na obrátkách a výjezdech a celkově na schopnosti se správně vyvlnit – bez toho to prostě nepůjde. Tobiáš Tlusták zatím také bojuje s technikou plavání. O něco lepší výsledky má z BiFi disciplín, ale z PP disciplín a plavání v monoploutvi má zatím strach a bez umění plavat v monoploutvi nemá v kategorii D a starších kategoriích šanci zaplavat v PP disciplínách slušný výsledek.

Další závody, kterých se účastní NEMO, proběhnou v sobotu 25. ledna ve Zlíně. Je to I. kolo MSLM pro rok 2020 a zde by se měli představit v domácím prostředí kompletně všichni závodníci NEMO z kategorií E, D a C.