Interview Anny Cimburkové, který vznikl pro Czech Finswimming Fanclub, s Jendou Janáskem.

19.5.2020 Zlínský deník
Plavec s ploutvemi Janásek se chce kvalifikovat na mistrovství Evropy

8.-9.2.2020 sporty-cz.cz
Závod Žďárský Gumák
Vítězem čtyřboje se stala Adéla Kneifelová z Nemo Zlín, Jan Janásek obsadil třetí místo.

Mikulášský pohár 2019 – Přerov
5. ročník závodů mladých ploutvařů v Přerově.

14.11.2019 Zlínský deník
Úspěchy na NEMO TROPHY
Janásek na domácím Nemo Trophy 2019 díky osobním rekordům bral dvakrát stříbro

6.8.2019 Zlínský deník
Plavec s ploutvemi Janásek si v Egyptě vyměňoval dresy
Jan Janásek v egyptském Sharm El Sheikh absolvoval svoje první juniorské mistrovství světa v ploutvovém plavání.

5.8.2019 sporty-cz.cz
Juniorští ploutvaři vezou z Mistrovství světa dvě stříbra
Na přelomu července a srpna, konkrétně 28. července – 4. srpna 2019, hostilo známé egyptské letovisko Sharm El Sheikh Mistrovství světa juniorů v ploutvovém plavání.

12.6.2019 sporty-cz.cz
Mistrovství ČR v ploutvovém plavání hostil Zlín
Celkem 216 závodníků a závodnic z 14 klubů se první červnový víkend sjelo do Zlína, kde se konalo Mistrovství ČR jednotlivců v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Pořadatelem letošního mistrovství byl zlínský klub ploutvového plavání NEMO Zlín.

6.6.2019 Zlínský deník
Zlínský plavec s ploutvemi pojede do Egypta bojovat o světový titul
Šestnáctiletý Jan Janásek na víkendovém Mistrovství České republiky v ploutvovém plavání potvrdil, že patří mezi velké tuzemské talenty. Člen týmu Nemo Zlín získal medaili ve všech svých pěti startech.

21.5.2019 sporty-cz.cz
Na Modrém mítinku se přepisovaly české rekordy
Kryštof Bursa (Nemo Zlín) na tradičním závodě Modrý mítink přepisoval české rekordy tabulky kategorie D.

12.2.2019 sporty-cz.cz
Žďárský gumák potřetí
Nejrychlejším mužem na trati 400 BF „O Žďárský gumák“ se letos stal Jakub Jarolím z SP LAGUNA Nový Jičín, druhé místo obsadil David Musil z domácího klubu ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou a třetí příčku vybojoval Jan Janásek z klubu NEMO Zlín.

29.1.2019 sporty-cz.cz
Moravskoslezská liga mládeže odstartovala ve Zlíně
První ze tří kol Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání, která stejně jako v předešlých letech vyvrcholí v listopadu 2019 soubojem s vítězi České ligy mládeže v 18. ročníku Finále, se uskutečnilo v sobotu 26. ledna ve Zlíně.