Ploutvové plavání

Úspěchy našich plavců

(klikni na nadpis)


1. kolo  Moravskoslezské ligy mládeže v plavání s ploutvemi a v rychlostním potápění

dne 15.1. 2022, proběhne  1. kolo  Moravskoslezské ligy mládeže v plavání s ploutvemi a v rychlostním potápění. Sraz všech účastníků bude v 06:45, před 25-ti metrovým bazénem.

 

 


„Koronáček 2021“ – sobota 18.9. 2021 Zlín

Místo obvyklého Středoevropského poháru, pro který zatím nejsou splněny podmínky, se druhým rokem koná náhradní oblastní závod „Koronáček 2021“. Oprava 25m bazénu není dokončena, proto se koná na 50m bazénu. je pro kategorie E0 až C (tj. 15tileté a mladší).
Závod je vhodný, abychom si vyzkoušeli opět závodění, zjistili jak na tom jsme a ti lepší si mohou zaplavat kvalifikační časy na mistrovství republiky, které bude v listopadu.
Ti lepší si mohou přihlásit všechny 3 závody (50, 100 a 200m), začátečníci si vyzkouš nějakou kratší trať. Přihlaste se u svých trenérů.

Propozice naleznete na: POLISTIME.
Seznam disciplín na: disciplíny.
Přihlášení závodníci na: Přihlášky závodníků.


ZÁVODY: 5.kolo Moravskoslezské ligy mládeže 

V sobotu 3.10. 2020, proběhlo v Přerově 5.kolo Moravskoslezké ligy mládeže. Nemo Zlín vyslalo tentokrát deset nejmladších závodníků. Mnoho z si nich poprvé zaplavalo náročné disciplíny 800PP a 50RP. Nejlépe se vedlo Jáchymovi Uchytilovi, který se umístil na 50RP pátý a 50BIFI šestý. Ostatním se dařilo si zlepšit osobáčky, Tobi Tlusták a Tonička Ondruchová se zlepšili na trati 800PP o více než 30 s, Kristýnka Družbová na trati 100BIFI o 4s. Všem ostatním také gratulujeme. Další závody Mistrovství ČR družstev nás čekají v Olomouci koncem října.

Výsledky závodů:

Výsledky Nemo klubu

 


 ZÁVODY: 3.kolo Moravskoslezské ligy mládeže – Žďár 26.9.2020

V sobotu 26.9. 2020  se uskutečnilo ve Žďáru na Sázavou 3.kolo Moravskoslezského kola mládeže. Náš klub reprezentovali pouze tři závodníci. Lukáš Mlýnek i Danielka Vlčková si zaplavali osobáčky na 200PP. V disciplíně 25RP, kterou plavali poprvé, se umístili shodně na 7 místě. Na premiérové trati 200 RP byl Luki bohužel diskvalifikovaný za dotek s lahví . Kristýnka Vlčková si odváží medaili za 3. místo v disciplíně 100BIFI a v další její oblíbené disciplíně 200PP ji potkali technické problémy se šnorchlem a tak to stačilo pouze na sedmé místo.

 

Výsledky závodu:

Výsledky NEMO klubu

Fotoalbum Ždár 


Klubové soustředění Permoník 22. až 26. srpna 2020

Tradičního oblíbeného kondičního soustředění na hotelu Permoník v krásném Javornickém údolí Vranča v Novém Hrozenkově se účastnila většina klubu.

Hlavně se jezdilo na kolech: cesta ze Zlína na Vranču a potom zpět, objíždění přehrady v Karolínce, zkouška výkonu – výjezd na Kohútku, výlet na Horal a zpět. Několikrát se trénovalo v bazénku u Permoníka navzdory trochu mlíčně neprůhledné vodě. Taky se relaxovalo na štěrkovisku „Balaton“, kde pro závodníky proběhla soutěž v duatlonu (plavání, běh).

Poslední večer se nachystal oheň a opékaly se špekáčky. 

Fotoalbum Permoník 2020, které nafotil Libor

Ivo


 

SPORTOVEC ROKU 2019 – VYHLÁŠENÍ

Jedna Janásek se dostal do skupiny TOP 10 sportovců, které město Zlín ocenilo.

Děkujeme!

Video z vyhlášení: https://www.youtube.com/watch?v=ukCulqg5EuI

 

 

 


Rozhovor pro CZECH-Finswimming-Fanclub který vedla jeho redaktorka Anna Cimburková

Rozhovor s juniorským reprezentantem Janem Janáskem o letošní sezóně, motivaci do budoucnosti a vizích

1) Jane, jak jsi zvládl/a nynější karanténu a pobyt doma?
Myslím, že jsem to celkem zvládl, ze začátku jsem neměl zas takový problém si jít třeba zaběhat nebo jít na brusle, ale běhaní mě nebaví, tak chodím spíš ze svého donucení. Nyní chodím víc na tréninky do fitka a doplňuji je nějakým během nebo výjezdem na kole, zároveň jsem si musel zvyknout na online výuku, úkolů různých testů mám během týdne celkem dost.

2) Jak probíhaly Tvé tréninky v této době? Jak se ve Tvém klubu Nemo Zlín trénovalo?
Tréninky jsme si museli každý vést sám individuálně, byl nám doporučen běh a nějaké posilování nebo jízda na kole. Moje tréninky probíhaly tak, že jsem si šel ráno na hodinu zaběhat a odpoledne jsem si chvíli zacvičil.

3) Kde jsi bral/a motivaci se aktivně věnovat cvičení i bez skupinové podpory týmu?
Asi v tom, že za pár měsíců se budou znova otevírat plavecké bazény a bude se hodit, abych měl na co navázat. Občas mi motivace, ale chyběla, třeba se mi fakt nechtělo jít běhat nebo něco takového, tak jsem si dal volno a dodělal nějaké věci do školy.

4) Jak si myslíš, že tato situace ovlivní Tvoji kariéru? Dá se na situaci najít něco pozitivního?
Myslím, že určitě nějaký vliv mít bude, ale zároveň jsem byl i rád, že jsem měl možnost na delší dobu si odpočinout od pla

vání a proložit ten čas jinými aktivitami. Těším se na začátek plaveckých tréninků a doufám, že se mi povede dohnat to, co jsem ztratil během této výjimečné situace.

5) Jaké závody jsi již letos absolvoval/a a jaké máš výsledky? Podařilo se Ti splnit kvalifikační limit na ME?
Absolvoval jsem 1. kolo SP v Egeru, kde jsem zrovna moc dobře neplaval, ale myslím, že jestli se MEJ přeloží na podzim či zimu r. 2020, tak bych se mohl kvalifikovat.

6) Jaké jsou disciplíny, na které se specializuješ?
Nyní se asi nejvíce specializuji na 400BF a 200BF.

7) Pokud by se ME letos konalo, jaké si dáváš cíle?
Asi bych se chtěl dostat do finále. A zlepšit si své osobní maxima.

8) V případě, že ME nebude, co bys označil/a za vrchol své letošní sportovní kariéry?
Myslím, že se bude na podzim konat Liga družstev a MČR to bych označil za vrchol, ale pokud by se nakonec neuskutečnilo, tak bych vrcholem označil 1. kolo SP v Egeru.

9) Je něco, co Tě situace naučila, co by sis chtěl/a převést i do další sezóny?
Naučil jsem se jak lépe odpočívat, což je podle mě hodně důležité v jakémkoliv sportu, začal jsem se víc věnovat škole — to bych si rád převedl i do další sezóny.

10) Jaký je Tvůj tip na udržení osobní motivace a pozitivní vize do budoucnosti?
Nejlepší je si stanovit nějaký cíl a jít si postupně za ním.

Mockrát děkujeme za rozhovor a přejeme hodně sil a úspěchů v nadcházejícím čase!